Brusírny

Carousel-gremi-klima-1

Poskytujeme komplexní služby v oblasti odsávání a filtrace. Od projektu až po realizaci.

Brusírny

Při broušení se do ovzduší a pracovního prostředí uvolňují částice z procesu broušení. Uvolněný prach je tvořený kousky broušeného materiálu, částečky brusiva a případně rzi. Tento železný prach je ve své podstatě nevýbušný. Pouze v případě, že obrobek obsahuje mastnotu, vzniká nebezpečí zahoření. Aby bylo pracovní prostředí čisté a snížila se rizika, která brusný prach představuje, je zapotřebí zajistit odsávání při broušení a to včetně filtrace.

Doporučujeme nevolit vždy nejkratší odsávací trasu, ale trasu delší s několika koleny, aby případně vzniklé jiskry odevzdali své teplo potrubí a nedošlo k zahoření filtrační jednotky.

Řešení odsávání a filtrace při broušení

Důležité je správné navržení, použití a instalace vhodného filtračního média. Filtrace při broušení, u které dojde k zachycení brusného prachu, může probíhat několika způsoby, jak polohovacími rameny či stacionární digestoři. 

Obě varianty jsou vhodné pro různé aplikace broušení. Polohovací rameno je velice účinné z důvodů umístění přímo u brousícího procesu menších dílců. Bohužel pracovník jej často nepoužívá z důvodů manipulace a nutnosti si odsávací rameno přitáhnout. U větších dílců se používá odsávací digestoř v kombinaci s pracovním stolem. Kdy tato kombinace aplikaci je velice oblíbená a účinná.  

Další možnosti odsávání při broušení

Při broušení velkých dílů se využívá tzv. prostorové odsávaní brusných míst. Dochází k odsávání a čištění celého brusného prostorů. Tato aplikace se používá i při nutnosti manipulace s broušeným dílcem pomoci jeřábu či jiných manipulačních prostředků.  

Další možností je použití uzavřené brousící kabiny. Kdy špinavou vzdušninu odtahujeme spodní části kabiny tj. odsávacími kanály a čistý, přefiltrovaný vzduch vracíme zpět do kabiny pomocí horního digestoře. V případě větších pracovišť, pro větší efektivitu, rozdělujeme odsávací kabinu do sekci. 

Filtrační jednotky jsou vybavené automatickou regeneraci filtračních hadic, důvodem je výrazné prodloužení životnosti filtračního media.

Naše odsávací systémy jsme schopni vybavit inteligentním řízením odsávání včetně inteligentních klapek, kdy díky frekvenčnímu měniči na odsávacím ventilátorů zabezpečíme spotřebu elektrické energie, kolik v daný moment potřebujete pro aktuálně spuštěné odsávací místa.

Díky vlastnímu výrobnímu závodu jsme schopni navrhnout odsávání pro jeden stroj, ale i celý výrobní závod. Máme vlastní projekci, konstrukci, výrobu a montážní party. Zajišťujeme záruční a pozáruční servis včetně profylaktických prohlídek. Využijte naše zkušenosti a kontaktujte nás.

Poptávkový formulář

Kontaktujte nás pro navržení řešení