Potraviny a
obaly

Carousel-gremi-klima-1

Poskytujeme komplexní služby v oblasti odsávání a filtrace. Od projektu až po realizaci.

Potraviny a obaly

Při zpracování, uskladnění a transportu potravin dochází k vytváření prachu a prachových částic.

Prach je z hlediska potravinového průmyslu nevhodný, jelikož zde vzniká nebezpečí tvoření bakterií a plísní. Dalším nebezpečím při vzniku prachových částic je jejich nebezpečí výbuchu. Aby nedošlo ke kontaminaci potravin a snížila se i další rizika, které prach představuje, je zapotřebí odsávání potravinového prachu. Při odsátí a filtraci potravinového prachu se používají nerezové prvky s prvky zabraňujícími usazování ve filtračním médiu a revizními otvory pro snadné a pravidelné čištění.

Dalším aspektem při zpracování potravin je jejich samotné balení. Při výrobě obalu navrhneme vhodné zpracování zbytkového odpadu a jeho případné využití (briketováním a jiné). 

Filtrační jednotky jsou vybavené automatickou regeneraci filtračních hadic, důvodem je výrazné prodloužení životnosti filtračního media. Filtrace potravinového prachu je následně výrazně efektivnější.

Řešení filtrace a odsávání potravinového prachu

Naše odsávací systémy jsme schopni vybavit inteligentním řízením odsávání včetně inteligentních klapek, kdy díky frekvenčnímu měniči na odsávacím ventilátorů zabezpečíme spotřebu elektrické energie, kolik v daný moment potřebujete pro aktuálně spuštěné odsávací místa.

 

Díky vlastnímu výrobnímu závodu jsme schopni navrhnout odsávání pro jeden stroj, ale i celý výrobní závod. Máme vlastní projekci, konstrukci, výrobu a montážní party. Zajišťujeme záruční a pozáruční servis včetně profylaktických prohlídek. Využijte naše zkušenosti a kontaktujte nás.

Poptávkový formulář

Kontaktujte nás pro navržení řešení