Slévárenský prach

Carousel-gremi-klima-1

Poskytujeme komplexní služby v oblasti odsávání a filtrace. Od projektu až po realizaci.

Slévárenský prach

 • Odsávání a filtrace při odprášení slévárenského prachu

Při tryskání a opracování ocelových odlitků ve slévárenském průmyslů vzniká prach. Nejčastějšími aplikacemi odprášení patří odprášení vytloukacích roštů, přesypů pásových dopravníků, elevátorů a odsávání chladniček písků a mnoho dalších aplikací.

Při odsávání a odprášení vytloukacích roštů vzniká specifický prach, kdy je nutné zabezpečit odprášení z poměrně velkého prostoru s nutnosti manipulace vytloukacího roštu pomoci mostových jeřábů. Proto vytloukací rošty bývají uzavřeny do kabin, které zajistí účinnější odprášení vytloukacích roštů.

Další aplikaci jsou odsávání čističky písku. Kdy kvalitní odsávání je důležité pro další využití písku.

Pro odsávání čističky písku je důležité správné navržení, jelikož jsou částice velice citlivé na změnu odsávacího výkonu, ten přímo ovlivňuje ideální funkčnost čističky.  Proto se odsávací výkon projektuje s přímou vazbou na podtlak v potrubí s možnosti regulace podtlaku.

Při transportu slévárenských písků se používají pásové dopravníky a elevátory. V místech přesypů dochází k výraznému úniku prachu, zde je potřeba zabezpečit kvalitní odprášení. Nejčastější variantou je zakrytování přesypu a jeho odsávání, aby se prach nedostal do okolního prostředí.

Při odsávání tryskačů ze základního očištění odlitků od zbytků slévárenského písků odsáváme částice písku, prachu, ale i abraziva z tryskáče. Za tryskáči jsou v odsávacím potrubí umístěné separátory, které zajišťují, aby se do odsávacího systému nedostávali abraziva, která v tryskáči cirkulují.

Tryskací komory jsou využívané pro rozměrné odlitky a svařence. Většinou probíhá tryskání manuálně, kdy v komoře vzniká velká potřeba odsávacího výkonu. Odsávání zabezpečujeme pomoci odsávacích míst ve spodní části a bočních částech komory.

Odsátý vzduch vyčistíme a vracíme jej zpět do tryskací komory v stropní části. Dochází tím ke kvalitnější filtraci komory. Filtrační jednotky jsou vybavené automatickou regeneraci filtračních hadic, důvodem je výrazné prodloužení životnosti filtračního media.

Naše odsávací systémy jsme schopni vybavit inteligentním řízením odsávání včetně inteligentních klapek, kdy díky frekvenčnímu měniči na odsávacím ventilátorů zabezpečíme spotřebu elektrické energie, kolik v daný moment potřebujete pro aktuálně spuštěné odsávací místa.

Díky vlastnímu výrobnímu závodu jsme schopni navrhnout odsávání pro jedno odsávací místo, ale i celý výrobní závod.

Díky vlastnímu výrobnímu závodu jsme schopni navrhnout odsávání pro jeden stroj, ale i celý výrobní závod. Máme vlastní projekci, konstrukci, výrobu a montážní party. Zajišťujeme záruční a pozáruční servis včetně profylaktických prohlídek. Využijte naše zkušenosti a kontaktujte nás.

Poptávkový formulář

Kontaktujte nás pro navržení řešení

Kontaktujte nás

Kde nás najdete

 • Kontakty Česká republika
 • Kontakty Slovensko

Třinec

Odštěpný závod GreMi KLIMA, s. r. o.
Polní 825
CZ 739 61 Třinec

 • David Kraviec
 • +420 605 475 845
 • obchod@gremiklima.cz

České Budějovice

Odštěpný závod GreMi KLIMA, s. r. o.
K. Světlé 2238/2
CZ 370 04 České Budějovice 3

 • Petr Mikeš
 • obchod@gremiklima.cz

Praha

Odštěpný závod GreMi KLIMA, s. r. o.
Na Pokraji 540/2
190 00 Praha 9 - Prosek

 • Luboš Bulander
 • obchod@gremiklima.cz

Žilina

GreMi KLIMA, s.r.o.
Kragujevská 9
010 01 Žilina

 • obchod@gremiklima.cz

Bratislava

GreMi KLIMA, s.r.o. 
Dvojkrížna 49 
821 07 Bratislava 213

 • obchod@gremiklima.cz

Poprad

GreMi KLIMA, s.r.o. 
ulica L. Svobodu 2689/78 
058 01 Poprad

 • obchod@gremiklima.cz

Zavřít nabídku