Slévárenský
prach

Carousel-gremi-klima-1

Poskytujeme komplexní služby v oblasti odsávání a filtrace. Od projektu až po realizaci.

Slévárenský prach

Při tryskání a opracování ocelových odlitků ve slévárenském průmyslů vzniká prach. Ten je pochopitelně nežádoucí, proto je zapotřebí řešení filtrace  a odsávání slévárenského prachu. Nejčastějšími aplikacemi odprášení jsou odprášení vytloukacích roštů, přesypů pásových dopravníků, elevátorů a odsávání chladniček písků a mnoho dalších aplikací.

Při odsávání a odprášení vytloukacích roštů vzniká specifický prach, kdy je nutné zabezpečit odprášení z poměrně velkého prostoru s nutnosti manipulace vytloukacího roštu pomoci mostových jeřábů. Proto vytloukací rošty bývají uzavřeny do kabin, které zajistí účinnější odprášení vytloukacích roštů.

Odsávání a filtrace slévárenského písku

Další aplikací jsou odsávání čističky písku. Kdy kvalitní odsávání je důležité pro další využití písku.

Pro odsávání čističky písku je důležité správné navržení, jelikož jsou částice velice citlivé na změnu odsávacího výkonu, ten přímo ovlivňuje ideální funkčnost čističky.  Proto se odsávací výkon projektuje s přímou vazbou na podtlak v potrubí s možnosti regulace podtlaku.

Při transportu slévárenských písků se používají pásové dopravníky a elevátory. V místech přesypů dochází k výraznému úniku prachu, zde je potřeba zabezpečit kvalitní odprášení. Nejčastější variantou pro odsávání slévárenského písku je zakrytování přesypu a jeho odsávání, aby se prach nedostal do okolního prostředí.

Důležitá je i filtrace slévárenského písku. Při odsávání tryskačů ze základního očištění odlitků od zbytků slévárenského písků odsáváme částice písku, prachu, ale i abraziva z tryskáče. Za tryskáči jsou v odsávacím potrubí umístěné separátory, které zajišťují, aby se do odsávacího systému nedostávali abraziva, která v tryskáči cirkulují.

Tryskací komory jsou využívané pro rozměrné odlitky a svařence. Většinou probíhá tryskání manuálně, kdy v komoře vzniká velká potřeba odsávacího výkonu. Odsávání zabezpečujeme pomoci odsávacích míst ve spodní části a bočních částech komory.

Odsátý vzduch vyčistíme a vracíme jej zpět do tryskací komory v stropní části. Dochází tím ke kvalitnější filtraci komory. Filtrační jednotky jsou vybavené automatickou regeneraci filtračních hadic, důvodem je výrazné prodloužení životnosti filtračního media.

Naše odsávací systémy jsme schopni vybavit inteligentním řízením odsávání včetně inteligentních klapek, kdy díky frekvenčnímu měniči na odsávacím ventilátorů zabezpečíme spotřebu elektrické energie, kolik v daný moment potřebujete pro aktuálně spuštěné odsávací místa.

Návrh a  realizace odsávání na míru

Díky vlastnímu výrobnímu závodu jsme schopni navrhnout odsávání pro jedno odsávací místo, ale i celý výrobní závod.

Díky vlastnímu výrobnímu závodu jsme schopni navrhnout odsávání pro jeden stroj, ale i celý výrobní závod. Máme vlastní projekci, konstrukci, výrobu a montážní party. Zajišťujeme záruční a pozáruční servis včetně profylaktických prohlídek. Využijte naše zkušenosti a kontaktujte nás.

Poptávkový formulář

Kontaktujte nás pro navržení řešení