Dřevní
provozy

Carousel-gremi-klima-1

Poskytujeme komplexní služby v oblasti odsávání a filtrace. Od projektu až po realizaci.

Dřevní provozy

Při obrábění masivu nebo lamina vzniká pilina, hoblina či dřevní prach. Množství dřevního odpadu může být od cca 5% až do 60% objemu surového dřeva, dle typu aplikace. Tento dřevní odpad je potřeba odsát a přefiltrovat. Pro odsávání dřevních provozů a filtrace dřevních provozů je vhodné vybrat zkušeného partnera, který najde účinné a cenově výhodné řešení. Naším úkolem je zabezpečit kvalitní odsátí a přefiltrování tohoto dřevního odpadu, jeho transport do zásobníku nebo jiné zpracování, které zabezpečíme například briketováním či uskladněním pro jiné potřeby, jako je například vytápění.

Zajistíme nejvhodnější odsávání pro váš provoz

Hledáte odsávání pro vaší výrobu? Dokážeme navrhnout a realizovat odsavače pilin, které budou na míru vyhovovat vašemu provozu. Ke každému klientovi přistupujeme individuálně, abychom zajistili řešení, které pro něj bude z hlediska ceny a výkonu nejvhodnější. U odsávání se postaráme, aby byla zajištěna i filtrace pilin. Kvalitní odsátí materiálu z dřevoobrábění je důležité jak pro samotnou kvalitu zpracování výsledného produktu, tak pro prodloužení životnosti dřevoobráběcího stroje. V neposlední řadě díky dostatečnému odsátí dochází k výraznému zlepšení kvality pracovního prostředí a s tím spojené dodržení všech norem v ochraně zdraví zaměstnanců.

Filtrace pilin

Pro odsátí suchých pilin, hoblin a prachu se používají filtrační jednotky, které jsou již ve standardu vybavené regenerací filtračního média, bezpečnost filtračních jednotek je zajištěna explozní membránou, suchým hasicím systémem. Odsátý a přefiltrovaný vzduch vracíme zpět do haly, aby nedocházelo k tepelným ztrátám. V letním a zimním období je možnost využít klapky Léto/Zima pro přepínání vrácení čisté vzdušniny zpět nebo mimo výrobní prostor.

Odsávání pro provozy se suchým i mokrým odpadem

Dřevoobráběcí provozy s mokrým dřevním odpadem odsáváme pomoci cyklónových odlučovačů ( cyklón). Cyklón je velice účinný odlučovač mokrých pilin a hoblin.

Naše odsávací systémy jsme schopni vybavit inteligentním řízením odsávání včetně inteligentních klapek, kdy díky frekvenčnímu měniči na odsávacím ventilátorů zabezpečíme spotřebu elektrické energie, kolik v daný moment potřebujete pro aktuálně spuštěné dřevoobráběcí stroje.

Díky vlastnímu výrobnímu závodu jsme schopni navrhnout odsávání pro jeden stroj, ale i celý výrobní závod. Máme vlastní projekci, konstrukci, výrobu a montážní party. Zajišťujeme záruční a pozáruční servis včetně profylaktických prohlídek. Využijte naše zkušenosti a kontaktujte nás.

Poptávkový formulář

Kontaktujte nás pro navržení řešení