Uhelný
prach

Carousel-gremi-klima-1

Poskytujeme komplexní služby v oblasti odsávání a filtrace. Od projektu až po realizaci.

Uhelný prach

V provozech, s manipulací s uhlím a koksem vzniká explozivní prach, který je nežádoucí. Je proto zapotřebí zajistit odsávání uhelného prachu. Tento prach je velice jemný. Vznik prachu je především při manipulaci a vykládce uhlí do zásobníku. Dokážeme navrhnout a realizovat průmyslové odsávání uhelného prachu. Úkolem je rychlé a efektivní odprášení, aby se vzniklý prach nedostal k obsluze a okolního prostředí. Doporučení odprášení vagónu je cca od 40 000m3/h. Zabezpečujeme také odprášení dopravní cesty, kdy uhlí dále pokračuje do zásobníku. Odsátý materiál je potřebné vracet zpět na dopravní plochu, aby nedocházelo k ztrátám. Samotné usazení prachu je ideální řešit pomoci centrálního vysavače. Tímto zabezpečíme čistější pracovní prostředí nejen obsluhy.

Filtrační jednotky jsou vybavené automatickou regeneraci filtračních hadic, důvodem je výrazné prodloužení životnosti filtračního media.

Řešení odsávání uhelného prachu

Naše odsávací systémy jsme schopni vybavit inteligentním řízením odsávání včetně inteligentních klapek, kdy díky frekvenčnímu měniči na odsávacím ventilátorů zabezpečíme spotřebu elektrické energie, kolik v daný moment potřebujete pro aktuálně spuštěné odsávací místa.

Díky vlastnímu výrobnímu závodu jsme schopni navrhnout odsávání pro jeden stroj, ale i celý výrobní závod. Máme vlastní projekci, konstrukci, výrobu a montážní party. Zajišťujeme záruční a pozáruční servis včetně profylaktických prohlídek. Využijte naše zkušenosti a kontaktujte nás.

Poptávkový formulář

Kontaktujte nás pro navržení řešení