Svařovny

Carousel-gremi-klima-1

Poskytujeme komplexní služby v oblasti odsávání a filtrace. Od projektu až po realizaci.

Svařovny

Při svařování vznikají velice nebezpečné škodlivé kouře a dýmy. Důležité je správné použití a instalace vhodného filtračního média. Jelikož například pro svařování nerezových dílců jsou součástí dýmu i prvky jako chrom, nikl a další těžké kovy.

Vzhledem k povaze svařování a svařovaného materiálu je prach jemný, mastný a velice lehký. Jelikož je přítomná i mastnota, je prach i hořlavý. Odsávání při sváření by proto mělo být nezbytností, jelikož se tím ochrání zdraví pracovníků a zároveň se sníží riziko vzniku případných havárií.

Varianty odsávání a filtrace při svařování

Důležitá je tedy vhodně zvolená filtrační jednotka s filtračním médiem, kdy dojde k účinnému zachycení těchto škodlivin přímo u zdroje.  Filtrace při sváření, během které dojde k zachycení nežádoucích částic, může probíhat několika způsoby, jak polohovacími rameny či stacionární digestoři. 

Obě varianty jsou vhodné pro různé aplikace svařování. Polohovací rameno je velice účinné z důvodů umístění přímo u svařovacího procesu menších dílců. Bohužel svářeč jej často nepoužívá z důvodů manipulace a nutnosti si odsávací rameno přitáhnout. U větších dílců se používá odsávací digestoř v kombinaci s pracovním stolem. Kdy tato kombinace aplikaci je velice oblíbená a účinná.  

Při svařování velkých dílů se využívá tzv. prostorové odsávaní svařovacích míst. Dochází k odsávání a čištění celého svařovacího prostorů. Tato aplikace se používá i při nutnosti manipulace se svařovaným dílcem pomoci jeřábu či jiných manipulačních prostředků.  

Filtrační jednotky jsou vybavené automatickou regeneraci filtračních hadic, důvodem je výrazné prodloužení životnosti filtračního media.

Zajistíme odsávání zplodin při svařování i účinnou filtraci škodlivin

Naše odsávací systémy jsme schopni vybavit inteligentním řízením odsávání včetně inteligentních klapek, kdy díky frekvenčnímu měniči na odsávacím ventilátorů zabezpečíme spotřebu elektrické energie, kolik v daný moment potřebujete pro aktuálně spuštěné odsávací místa.

Díky vlastnímu výrobnímu závodu jsme schopni navrhnout odsávání pro jeden stroj, ale i celý výrobní závod. Máme vlastní projekci, konstrukci, výrobu a montážní party. Zajišťujeme záruční a pozáruční servis včetně profylaktických prohlídek. Využijte naše zkušenosti a kontaktujte nás.

Poptávkový formulář

Kontaktujte nás pro navržení řešení