Odsávání prachu z brusírny

Odsávání prachu z brusírny

Při odsávání a filtraci prachu z broušení jsme použili filtrační jednotku, které dosahují při filtraci brusného prachu dlouhé životnosti filtračního média. Tímto krokem dojde ke snížení nákladů na výměnu filtračních médií.

Naše dodávka je kompletně na klíč a zahrnuje dodávku filtračního zařízení pro aplikaci odsávání prachu z broušení. Filtrační jednotka je vybaveno automatickou regenerací filtračního média pomocí tlakového vzduchu. Filtračním médiem jsme zvolili ploché filtrační hadice z netkané textilie. Odsávání zajišťujeme radiálním vysokotlakým ventilátorem s vysokou účinností. Potrubní rozvod je ze svařovaného potrubí s dlouho životností.

Filtrační jednotka

Filtrační jednotku jsme vybavili předodlučovací komorou, která separuje hrubší nečistoty a tím chrání filtrační médium. Regenerace filtrační jednotky je zabezpečena pomoci systémem JET.

Regenerace filtračního média je umístěna v horní části filtrační jednotky, abychom výstupní potrubí přefiltrovaného vzduchu napojili ve spodní části filtrační skříně. Takto uspořádaná regenerace pomáhá při regeneraci filtračního média a filtrační jednotka disponuje nižší tlakovou ztrátou při provozu filtračního zařízení. Regenerace filtrační jednotky je vybavena řídicí jednotkou s inteligentním prvkem, která reaguje na nárust či pokles tlakové ztráty filtrační jednotky. V případě, že je tlaková ztráta filtru nízká, regenerace je vypnutá. Při narůstající tlakové ztrátě filtrační jednotky roste i intenzita tj. interval regenerace pomocí tlakového vzduchu.

Filtrační jednotka přináší úsporu tlakového vzduchu pro regeneraci filtru oproti tradičním používaným systémům řízení regenerace.

Při odsávání prachu z brusírny dochází k odsávání velmi jemných částic prachu, ale i hrubého brusného prachu, který zapříčiní abrazivní opotřebení odsávacího potrubí. Pro tuto aplikaci bylo použito odsávací potrubí ve svařovaném, silnostěnném provedení. Tímto jsme účinky abrazivního opotřebení brusným prachem snížili.

Budeme rádi, pokud se sami přesvědčíte o kvalitě naší práce.

Publikační činnost

Nenechte si ujít

Projekce a konstrukce

Nejdůležitější jsou rozhodnutí na začátku      Dbáme na koordinaci a provázanost profesí Tvoříme ekonomické a provozně-efektivní řešení Využíváme nejmodernější technologie a řešení Máme dlouholeté zkušenosti Nejdůležitější v řešení…. je jeho

Více informací zde

Odsávání svařoven

NEJČASTĚJSÍ APLIKACE V OBLASTI PRŮMYSLOVÉ FILTRACE V předchozí novince (blogu) jste nalezli instalaci v dřevozpracujícím provozu. Dřevozpracující provozy jsou charakteristické materiálem s nebezpečím výbuchu a zahoření ( ATEX

Více informací zde