Slovenská GreMi KLIMA koupila český Luwex. Stane se lídrem trhu technického zařízení budov

Slovenská GreMi KLIMA koupila český Luwex. Stane se lídrem trhu technického zařízení budov

Novým vlastníkem společnosti Luwex Praha, podnikající na trhu vzduchotechniky a průmyslové filtrace, je slovenská GreMi KLIMA ze Žiliny, působící ve stejném oboru. Tržby nové skupiny přesáhnou 800 milionů korun a v Česku a na Slovensku se stane lídrem na trhu technického zařízení budov.

„Obchodní a výrobní expanze je součástí naší strategie ve střední a západní Evropě. Luwex je výborná, prosperující firma a věřím, že se společně posuneme ještě dál,“ říká Miloš Gregor, majitel GreMi KLIMA.

Luwex s historií od roku 1988 má za sebou už téměř 2100 dokončených projektů v 11 zemích. Firma s 81 zaměstnanci a stálou provozovnou v jihočeském Milevsku loňský rok ukončila s tržbami 336 milionů Kč a účetním ziskem 13,7 milionů Kč. Zaměřuje se na projekční práce a výrobu lehkých vzduchotechnických zařízení a zdrojů chladu. Mezi poslední významné zakázky patří rekonstrukce Státní opery Praha nebo dostavba O2 Arény. Rozvíjí také průmyslovou vzduchotechniku odprašovacích zařízení a větracích systémů do dopravních tunelů. Silnou pozici má i na trhu servisních služeb. 

Podle Felixe Gilla, generálního ředitele Luwexu, přechod pod strategického investora firmě dodá další impuls. „Stále jsou na trhu nové příležitosti a nové obory, na něž se lze zaměřit. A právě to je našim cílem,“ dodal. 

Společnost GreMi KLIMA existuje od roku 2004 a zaměstnává přes 120 lidí. Loňský rok ukončila s tržbami 20,4 milionů euro, tedy přes 540 milionů Kč, a konsolidovaným ziskem po zdanění 1,019 milionu euro, tedy přes 27 milionů Kč. Vedle pěti poboček na Slovensku (Žilina, Bratislava, Poprad, Ružomberok, Nitra) má zastoupení také v Česku (Praze, Českém Těšíně a Českých Budějovicích). První aktivity pak zahajuje v Polsku, Slovinsku a Švýcarsku. Firma ročně zvládá téměř 500 realizací se dvaceti projektovými manažery. 

GreMi KLIMA se zaměřuje především na přípravu a řešení vzduchotechnických projektů budov, včetně odsávání a vytápění. Má i vlastní výrobu potrubí pro lehkou a těžkou vzduchotechniku, odsávaní a filtraci, a také speciální výrobu předvolovaných vzduchotechnických soustav. Silnou pozici má také ve vývoji a výrobě systémů odsávání a spalování dřevního odpadu a filtrace prachu.

Více informací na: https://www.luwex.cz/slovenska-gremi-klima-koupila-cesky-luwex/

Publikační činnost

Nenechte si ujít

Odsávání svařovny

Odsávání svařovny

Zajištění čistého pracovního prostředí ve svařovnách představuje klíčový prvek pro ochranu zdraví svářečů a dalších pracovníků přítomných v daném prostředí. Svařovací procesy generují kouř obsahující

Více informací zde